Monday, August 6, 2012

Hostim II

Ráno nás trochu zaskočilo počasí - lilo jak z konve. Miky sice šel (jako každý den) s tatínkem nakoupit snídani,ale jinak by se nám spíš chtělo zůstat celý den v posteli.Ale i tak jsme se vydali k Sylvince a čekali, jak se to vyvrbí. Vyrazili jsme nakonec až ve dvě odpoledne, do nedalekého městečka Jevišovice.
Na zámku jsme si dali oběd v restauraci U Suchého Čerta a podívali jsme se aspoň na nádvoří.
Takhle vyřešili nezrekonstruovanou část:Na nádvoří.Takovouhle tam mají knihomolku prsatici.Už se udělalo celkem pěkně, tak jsme se zašli podívat i na hráz jevišovické přehrady.A protože se nám fakt ještě nechtělo domů, vystoupili jsme v Jiřicích a šli jsme se podívat do meditační zahrady s křížovou cestou od autorky Bedřišky Znojemské. Celý "areál" byl otevřen 11.9.2011 u příležitosti 10. výročí útoku na WTC.Styl autorky mi přišel příliš dekorativní, lavičky na cestě až moc zahradní, ale...proč ne?
Tohle se mi líbilo asi nejvícTakhle bylo vyobrazeno Ukřižovánía na závěr vás čeká setkání s Buddhou(?), asi aby si každý přišel na své.Na úplném konci se jako symbol naděje tyčí rozhledna Anička.

Vedle křížové cesty je ještě malá galerie s díly stejné autorky, kde mě spíš než nějaký obraz zaujal samotný prostor ( Sylva: pařicí místnost:-))Krásným letním podvečerem jsme sešli jeden kilometr do Boskovštejna na autobus zpět do Hostimi (hospoda byla tentokrát otevřená).

No comments: