Wednesday, August 31, 2011

Road trip week - part II, day 2

Po snídani u Bednářů (i s vydatnou pozorovačkou) jsme zašly do kostela na mši.Petru šokovala malá účast (asi tak 15 lidí), je zvyklá většinou na narvané kostely, u nás je poloprázdný kostel normou. Petra ještě poznamenala, že to byla asi nejsmutnější mše, na které byla - málo lidí, žádní mladí, kněz jakoby tou skutečností už byl dost unavený...Po cestě z kostela jsme si říkaly, jak všude kolem kvetou penziony, wellness turistika, ale kostely se postupně vyprázdňují...
Šly jsme se projít kolem Nových Mlýnů. Bylo pršavo, ale voda vážně voněla, jako kdyby to bylo moře.

Pak jsme nasedly do auta a vyrazily do Mikulova. Ubytovaly jsme se v penzionu Bonsai.Na piknik venku to moc nevypadalo, tak jsme si ho udělaly na pokoji. Petra s sebou vzala piknikový batoh (který plánuju jako vánoční dar pro naši famílii, protože je fakt super), takže nám nic nechybělo.

Odpoledne jsme vylezly na Svatý kopeček.Takhle krásně jsme z něho viděly celý Mikulov.Po přestávce na svařáka a horkou čokoládu v Dolce Vitě na náměstí


jsme vylezly na Kozí hrádek a ještě jednou se podívaly na celé město.Přes židovskou čtvrť

jsme se vrátily dolů do města a daly si v pizzerii večeři. Seděly jsme venku, i když byla fakt docela kosa (opět vzpomínka - pizza boat parties na mrazivém Grand Laku).
No vážně nás to docela zmohlo, takže jsme si na pokoji vlezly do postele a koukaly na telku a pak jsme vytuhly a spaly až do rána.


No comments: