Tuesday, November 12, 2013

Sharpie večer

Vždycky se mi na Pinterestu líbily hrníčky vyzdobené permanentním popisovačem značky Sharpie. Výroba jednoduchá (prostě jen propiskou napíšete nebo i nakreslíte na hrnek), můžete tam napsat cokoliv od kohokoliv pro kohokoliv a vypadá to elegantně. Chtěla jsem to vyzkoušet, a protože loni se nám povedl  "kreativní večer" v kavárně Maluj, pozvala jsem tentokrát holky k nám domů, aby si hrníčky zkusily ozdobit společně se mnou. V Ikea jsem nakoupila plato bílých hrnků, Sharpie jsem si nechala přivézt do tohoto papírnictví. Taky jsem vytiskla pár nápadů a citátu, aby bylo z čeho vybírat. Holky donesly jídlo a pití - a netroškařily! U hrnků jsme ještě stihly probrat obsah mikulášsého balíčku na naší každoroční besídku, kdo bude číst kterou pohádku na připravované adventní CD, jaké hry je dobré  pořídit dětem na Vánoce a spoustu dalších, ještě zajímavějších věcí. Moji kluci vzorně spali po celou dobu večírku, Ondra se vzorně odebral do Holandska. Byl to super večer, já mám návštěvy moc ráda, tak už teď přemýšlím nad dalším tematickým večerem.
Koláž z našich výtvorů.


Populární pro starší děti: písmenka. Populární pro mladší děti: na každé písmeno abecedy jeden obrázek. Populární pro dospělé: It wasn´t my day. My week. My month. My year. My life. God damn it.
(Charles Bukowski)
Drobné triky a rady pro to, aby popisovač co nejdéle vydržel a hrnky se daly mýt i v myčce (ale radši je stejně budu mýt v ruce:-)). Úplně na začátku potřít hrnek dezinfekčním roztokem.  Popisovač nechat 24 hodin zaschnout. Pak dát vypálit do trouby na půl hodiny při teplotě 220 stupňů. Nejdříve dát hrnek do trouby, pak začít nahřívat. Po 30 minutách vypnout troubu, hrnek ale ještě chvíli nechat v troubě, aby nepraskl. Moje hrnky zatím drží, jen červená barva je po vypálení oranžová, ale to na kráse zas až tak neubralo. Tak co, zkusíte to taky?

1 comment:

thora said...

Beautiful idea and mugs!