Monday, December 12, 2011

Střípky z víkenduPoukaz na nákup knih v Kanzelsbergeru, který jsem vyhrála v tombole na vánočním večírku naší jazykovky. Sice na pokraji smrti únavou, hrozilo, že mi asi prasknou žíly na nohou, ale stálo to za to. Přišlo spostu bývalých kolegů a byla legranda. Velkému večírku předcházel večírek pro děti, Miky statečně zarecitoval dvě básničky a dokonce i sám zazpíval Ježíšku, panáčku. Je to šikulka.

Ten den jsem zrovna jednu knížku koupila, v knihkupectví Palladium na hlavním nádraží.Knížka se jmenuje Ještě jsme ve válce a nese podtitul Příběhy 20.století.

Tři scénáristé.
Třináct špičkových českých a slovenských výtvarníků.
Třináct komiksů nakreslených podle vyprávění třinácti skutečných lidí.
Třináct strhujících příběhů z válečné fronty, koncentračních táborů, komunistického kriminálu i prostředí Státní bezpečnosti.


Vydalo nakladatelství Post Bellum.

Knížku jsem koupila Ondrovi k Vánocům (první letošní dar vůbec) a teď si ji tu potají čtu. Doporučuji.Miky asistuje u rozsvěcení vánočních domečků na adventním večírku u kamarádů v Mělníce.Zakoupeno v neděli na vánočních trzích na Míráku, Mikuláš to sám navrhl. Cedulka nám teď zdobí dveře do naší "prádelny".

2 comments:

Alena said...

Taky musíš každej knižní dar předčíst? Nějak mi to připomíná to předkousávání mrkve, co tu v poslední době provozuju, ale stejně mi to nedá a darovat nepředečtenou knížku nějak neumím;)
(a mimochodem, kdy že vypukne Akce Brácha?!;)

Marta said...

Já si ty knížky stejně kupuju tak trochu pro sebe...Akce Brácha vypukne někdy kolem 27.1., ale už teď si přijdu, že tak dlouho prostě nemůžu vydržet - nohy mám jak konve a sotva se valím