Tuesday, July 26, 2011

Nové Město na Moravě

Během letních měsíců vkládám zážitky většinou tak s týdenním zpožděním, a je tomu tak i s naším výletem do Nového Města. I když to od nás není daleko, byla jsem tam jenom jednou v životě kdysi dávno, když jsme se tam s kamarádem stavovali cestou na tzv. Bobfest do Jimramova (festival věnovaný Bobu Dylanovi). Teď nám výlet doporučila Vítkova Anička, neboť bydlí nedaleko a v Novém Městě chodila na gympl.
Výlet to byl moc příjemný, následuje pár obrázků.
Hned u nádraží bylo hřiště (Miky - já tomu říkám horní hřiště:-)), kde jsme strávili nějaký ten čas na začátku a na konci výletu.

Kino cestou do centraSvatý Sebastián na kašně u kostelaNové Město je vůbec město plné soch (však se tam narodili Vincenc Makovský Jan Štursa) a taky sgrafit.Tohle je sv. František od místního rodáka Karla Němce na zdi kostela sv. Kunhuty.Sv. Rodina tamtéž.A ještě celkový pohled na kostel.Pomník padlým v 1. světové válce od Jana Štursy.Pak přestávka na oběd - když mají v restauraci domek tohoto typu, je vyhráno.V místním muzeu mají takový vodní mlýnek, co kdysi vyrobil jeden pán pro svoje děti - voda spustí řádění několika figurek- no je na co se dívat. Mám i video, ale to nahraju, až budu opět v Praze na rychlém internetu.Celkově to muzeum je moc hezký. Je tam např. oddělení starých hraček, s některými si lze i pohrát.Je tam malá třídaa taky místnost pro lyžaře.Probíhala tam zrovna drátenická výstava, takže ještě jednou sv. Rodina, tentokrát celá z drátků.Pak už nás čekala jen cesta vlakem krásnou Vysočinou zpátky domů.

No comments: